Twoje dane są u nas bezpieczne. KUMO 1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa szanuje prawo użytkowników do prywatności. Prosimy o zapoznanie się z naszymi zasadami polityki prywatności, zgodnymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). - Dowiedz się więcej - Ukryj

KUMO MIX

Już od 14,99 zł

Dlaczego warto kupować KUMO MIX?

  • stymuluje roślinę, skutecznie odżywiając ją w prawidłowe składniki pokarmowe i aminokwasy

  • wzmacnia roślinę pomagając w budowie ścian komórkowych

  • pomaga w pobieraniu, transporcie i przetwarzaniu składników pokarmowych rośliny

  • dzięki zawartości dobroczynnych aminokwasów jest aktywizatorem szeregu procesów enzymatycznych, biochemicznych i stymulujących procesy fotosyntezy

  • znakomicie potęguje produkcję chlorofilu oraz wpływa na syntezę białek i tłuszczów

  • skutecznie wpływa na równowagę i bilans składników w roślinie oraz stymuluje prawidłowy przebieg przetwarzania azotu

Co wyróżnia nasz produkt?

Jest to koncentrat składników pokarmowych, makro i mikroelementów, wapnia, magnezu, azotu, aminokwasów. Wspomaga prawidłowy wzrost roślin, rozwój gleby, budowę ścian komórkowych, powoduje wzrost wytrzymałości rośliny, oraz pobudzenie chlorofilu A i B. Najskuteczniej pomaga w pobieraniu, transporcie i przetwarzaniu składników pokarmowych rośliny.

Nawóz należy aplikować w postaci roztworu wodnego. Aby wzmocnić i przedłużyć działanie KUMO MIX, wcześniej skondensuj wodę za pomocą KUMO RED.

Dlaczego tak ważne jest nawożenie roślin odpowiednimi dawkami makro i mikroelementów i do czego roślinie są potrzebne aminokwasy? 

Azot (N)

Jeden z najważniejszych składników niezbędnych roślinie do zdrowego i pełnego wzrostu. Wchodzi w skład enzymów, czyli bierze udział we wszystkich reakcjach, w których one uczestniczą. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie rośliny – jest głównym elementem budulcowym białek, z których składają się wszystkie tkanki roślinne. Forma Amonowa Azotu (NH4) jest bardzo dobrze zatrzymywana w glebie. Roślina wolno i równomiernie może pobierać azot, co sprzyja budowaniu przez nią silnego systemu korzeniowego, poprawia się krzewienie, a także wzrasta odporność.

Objawy niedoboru azotu:

- spowolnienie rozwoju

- niższe plony

- szybsze dojrzewanie owoców

- nieznaczne kwitnienie

- liście stają się jasnozielone lub nawet żółkną

Magnez (Mg)

Kluczowy pierwiastek w procesie fotosyntezy, pełniący ważną rolę w przepływach energii. Jest niezbędnym pierwiastkiem podczas syntezy, magazynowania i transportu białek, tłuszczów i węglowodanów. Pobierany jest przez roślinę zarówno przez korzenie jak i liście.

Objawy niedoboru magnezu:

- obniżenie plonu

- rozszerzające się rdzawe plamki pomiędzy nerwami liścia

- ograniczenie kwitnienia kwiatów

Wapń (Ca)

Należy do makroelementów, czyli tych pierwiastków, których roślina potrzebuje najwięcej, żeby zdrowo i pięknie się rozwijać. Jest podstawowym składnikiem pokarmowym roślin, decyduje o plonie i, co kluczowe, wpływa bezpośrednio na jakość produktów pochodzenia roślinnego. Uczestniczy w transporcie składników pokarmowych, jest podstawowym pierwiastkiem budulcowym ścian i błon komórkowych. Jego obecność jest więc istotna na każdym etapie życie rośliny. Skutecznie obniża kwasowość gleby, co pomaga w przyswajaniu mikroelementów.

Objawy niedoboru wapnia:

- zahamowanie wzrostu rośliny

- żółto-brązowe plamy na liściach z ostrymi brzegami

- obumieranie starszych liści

- zahamowanie wzrostu owoców

Mikroelementy 

B-Bor, Co-Kobalt, Cu-Miedź, Fe-Żelazo, Mn-Mangan, Mo-Molibden, Zn-Cynk

Absorbowane przez roślinę w stosunkowo małych ilościach, są jednak niezbędnymi katalizatorami w procesach życiowych roślin, takich jak oddychanie, fotosynteza czy powstawanie chlorofilu.

Objawy niedoboru mikroelementów:

- żółcenie, brunatnienie lub purpurowienie i usychanie liści

- zniekształcenie najpierw starszych a potem młodszych liści

- redukcja wzrostu ulistnienia oraz całej rośliny

- zamieranie i kruszenie wierzchołków liści

Aminokwasy 

Są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Aminokwasy stymulują poszczególne procesy fizjologiczne zachodzące w roślinach, dlatego też odgrywają kluczową rolę w rozwoju i wzroście wszystkich upraw, począwszy od traw, na warzywach i owocach kończąc. Suplementacja w aminokwasy zalecana jest szczególnie podczas niekorzystnych warunków glebowych bądź pogodowych – wtedy też roślina skupiając się na produkcji aminokwasów traci energię. Poprzez doglebowe lub dolistne podanie odpowiednich dawek aminokwasów w gotowej formie nawozowej, zaoszczędzamy energię rośliny, którą może wykorzystać na inne ważne procesy w niej zachodzące, co spowoduje jej piękniejszy i zdrowszy wzrost.

 

POJEMNOŚĆ OFEROWANYCH PRODUKTÓW

RODZAJ ROŚLIN (TERMINY ZABIEGÓW)

10 ml

30 ml

250 ml

1l

TRAWY, MURAWY, POLA GOLFOWE, STADIONY, BOISKA, PARKI KRAJOBRAZOWE, ŁĄKI ITP.

(aplikacja od marca do końca października co 20-30 dni)

2 m2

6 m2

50 m2

200 m2

IGLAKI, KRZEWY LIŚCIASTE I IGLASTE, TUJE CISY, ŻYWOPŁOTY, BUKI, BUKSZPANY, HORTENSJE

(aplikacja od marca do końca października 1 raz w miesiącu)

0,5 m2

1,5 m2

12,5

50 m2

RÓŻE I ROŚLINY WIELOKWIATOWE

(aplikacja od marca do końca września co 14-20 dni)

1 m2

3 m2

25 m2

100 m2

BYLINY, ROŚLINY CEBULOWE

(aplikacja od marca do końca października 1 raz w miesiącu)

1 m2

3 m2

25 m2

100 m2

DRZEWA OWOCOWE: WIŚNIE, ŚLIWY, JABŁONIE, GRUSZE, CZEREŚNIE, ORZECHY ITP.

(aplikacja od marca do końca października 1 raz w miesiącu)

0,33 m2

1 m2

7,5 m2

30 m2

WARZYWA I OWOCE PRZYZIEMNE: TRUSKAWKI, JAGODNIKI, POMIDORY, OGÓRKI, SAŁATY ITP.

(od początkowego wzrostu co 7-10 dni)

1 m2

3 m2

25 m2

100 m2

 

Podaruj rodzinie i znajomym zdrowie i bezpieczeństwo!

Polecając KUMO MIX przyczynisz się do rozszerzenia świadomości o bezpiecznych nawozach, dzięki temu masz realny wpływ na zmiany w społeczeństwie i środowisku wokół Ciebie. Ty jak i Twoje otoczenie staje się zdrowsze, wspólnie chronicie dzieci i naturę dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Polecając sąsiadom, rodzinie i przyjaciołom (choć to nie zawsze jest łatwe często i tak zrobią po swojemu) dbasz zarówno o swoje dzieci jak i ich, gdy wspólnie będą się bawić w twoim lub ich ogrodzie. Czy chciałbyś, aby twoje dzieci idąc do kolegów czy koleżanek bawiły się na trawie, gdzie zastosowano nawóz z pestycydem, który ma 100 dni karencji i działa jak cichy zabójca?

Czy chciałbyś, aby Twoi znajomi i przyjaciele poinformowali Cię o bezpieczeństwie i rzeczywistej skuteczności produktów z KUMO Garden? Jeśli tak, to Ty poinformuj ich o naszych produktach jako pierwszy, żeby też żyli w bezpiecznym ogrodzie bez chemii.

Jeśli sąsiad za płotem opryska swój ogród chemią, to będzie ona miała wpływ również Ciebie i Twoja rodzinę, dlatego warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.

Polecając Kumo Garden wspierasz polskich pasjonatów natury, walka z koncernami chemicznymi nie jest łatwa i tylko dzięki dużej grupie społecznej można wiele zmienić.

Nagradzamy polecenia bezpiecznymi produktami z Kumo garden, wyjazdami na weekendy do 5* hoteli lub wycieczkami zagranicznymi i wieloma innymi atrakcjami. Dzięki sprzedaży przez Internet, prowizje nie lądują do marketów i sklepów. Mniej wydajemy na reklamę i kampanie społeczne, a więcej oddajemy Wam.

Kumo Garden dla dzieci

Sprawdź czy w szkole lub przedszkolu są stosowane bezpieczne nawozy i ochrona roślin. Czy Twoje dzieci bawią się w bezpiecznym środowisku i żadna chemia ich podczas zabawy i nauki nie truje.

Jeśli jest inaczej, zgłoś szkołę czy przedszkole do programu.

Dla zgłoszonych placówek przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każde dziecko było bezpieczne i mogło cieszyć się pięknem natury.

Jeśli chcesz ufundować wraz z innymi rodzicami nawozy do przedszkola czy szkoły zgłoś się do programu "Bezpieczne dzieci wśród roślin podczas zabawy i nauki".

 

Kumo Garden dla biznesu

Sprawdź czy w otoczeniu twojej pracy są stosowane bezpieczne nawozy, zgłoś firmę do programu "Bezpiecznie pracuję". Dla Przedsiębiorstw przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każdy z nas był bezpieczny i mogło cieszyć się pięknem natury.

Kumo Garden

Zdrowa i bezpieczna przyszłość dla nas, naszych dzieci i natury!

 

 

Więcej informacji

Więcej informacji
Czas realizacjiWysyłka do 72h
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!