Twoje dane są u nas bezpieczne. KUMO 1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa szanuje prawo użytkowników do prywatności. Prosimy o zapoznanie się z naszymi zasadami polityki prywatności, zgodnymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). - Dowiedz się więcej - Ukryj

KUMO FAST CALC

Już od 89,99 zł

Dlaczego warto kupować KUMO FAST CALC?

 • odżywia i uzupełnia rośliny w czyste wapno
 • najwyższa możliwa koncentracja szybkiego wapna
 • dostępny, pobierany zawsze i wszędzie niezależnie od otoczenia i warunków glebowych
 • nie ulega uwstecznianiu ani nie blokuje się w kwaśniej glebie
 • nie zmienia struktury ani odczynu gleby
 • wspomaga kwitnienie i budowę ścian komórkowych
 • odpowiedni dla każdej rośliny wymagającej wapnia, zwłaszcza dla roślin rosnących w niskim odczynie gleby
 • wysoka zawartość gwarantuje czystość pierwiastków,
 • kupujesz składniki, a nie wypełniacze
 • forma granulowana umożliwia szybkie i precyzyjne wysianie na dużych powierzchniach

Co wyróżnia nasz produkt?

Odżywia i uzupełnia rośliny w czyste wapno Ca, od razu po zastosowaniu. Odpowiedni dla każdego rodzaju gleby i rośliny wymagającej wapnia, zwłaszcza dla roślin rosnących w niskim odczynie gleby. Dostępny, pobierany zawsze i wszędzie niezależnie od otoczenia i warunków glebowych. Nie ulega uwstecznianiu ani nie blokuje się w kwaśniej glebie. Nie zmienia struktury ani odczynu gleby.

We wszystkich glebach o pH 4,0 - 5,0 wapń pobierany jest maksymalnie w 30-40 %, jeśli tam jeszcze jest. Dlatego rośliny, które wymagają niskiego odczynu wykazują największe niedobory tego składnika.

Dzięki KUMO FAST CALC, który jest pobierany niezależnie od odczynu gleby, rośliny zawsze są w pełni odżywione tym składnikiem pokarmowym i przy odpowiednich ilościach nigdy go nie zabraknie.

Jak skutecznie stosować:

 • wystarczy odpowiednią ilość wysiać na daną powierzchnię lub podsypać granulkami
 • po wysianiu podlać obficie wodą
 • najlepiej zastosować przed opadami deszczu
 • stosowana ilość w zależności od zasobności gleby

W związku z tym, że nadmiar wapnia Ca powoduje blokadę innych składników nie przekraczaj zalecanych dawek i wysiewaj precyzyjnie.

Gdy wysiejesz za dużo, aby nie doszło do blokady pierwiastków, codziennie podlewaj bardzo dużą ilością wody.

Najlepiej przestrzegaj danych ilości na 1 m2, KUMO FAST CALC ma być używany do interwencyjnego nawożenia wapniem oraz dla roślin, które wymagają bardzo dużych ilości wapnia. Dla równowagi w naturze stosuj KUMO CALCIUM. 

-  dla roślin o wysokich potrzebach pokarmowych zalecamy 10-15g / 1m2

- dla gleby o bardzo niskiej zawartości wapnia i pH poniżej 5,5 - 20g / 1m2 lub 10g x2

- maksymalne jednorazowe zastosowanie 55g / 1m2

- minimalne jednorazowe zastosowanie 5g / 1m2 

Kiedy nie stosować i nie kupować:

 • gdy zawartość w glebie wapnia jest prawidłowa
 • gdy pH gleby przekracza 7,3
 • gdy stosujemy KUMO CALCIUM

 Niezbędnik do KUMO FAST CALC:

 • MOCZNIK - nawóz azotowy
 • KUMO BLACK- buduje system korzeniowy
 • KUMO MAGNESIUM
 • KUMO MIX - koncentrat składników pokarmowych
 • KUMO BALANCE - nawóz NPK

Podaruj rodzinie i znajomym zdrowie i bezpieczeństwo!

Polecając KUMO FAST CALC przyczynisz się do rozszerzenia świadomości o bezpiecznych nawozach, dzięki temu masz realny wpływ na zmiany w społeczeństwie i środowisku wokół Ciebie. Ty jak i Twoje otoczenie staje się zdrowsze, wspólnie chronicie dzieci i naturę dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Polecając sąsiadom, rodzinie i przyjaciołom (choć to nie zawsze jest łatwe często i tak zrobią po swojemu) dbasz zarówno o swoje dzieci jak i ich, gdy wspólnie będą się bawić w twoim lub ich ogrodzie. Czy chciałbyś, aby twoje dzieci idąc do kolegów czy koleżanek bawiły się na trawie, gdzie zastosowano nawóz z pestycydem, który ma 100 dni karencji i działa jak cichy zabójca?

Czy chciałbyś, aby Twoi znajomi i przyjaciele poinformowali Cię o bezpieczeństwie i rzeczywistej skuteczności produktów z KUMO Garden? Jeśli tak, to Ty poinformuj ich o naszych produktach jako pierwszy, żeby też żyli w bezpiecznym ogrodzie bez chemii.

Jeśli sąsiad za płotem opryska swój ogród chemią, to będzie ona miała wpływ również Ciebie i Twoja rodzinę, dlatego warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.

Polecając Kumo Garden wspierasz polskich pasjonatów natury, walka z koncernami chemicznymi nie jest łatwa i tylko dzięki dużej grupie społecznej można wiele zmienić.

Nagradzamy polecenia bezpiecznymi produktami z Kumo garden, wyjazdami na weekendy do 5* hoteli lub wycieczkami zagranicznymi i wieloma innymi atrakcjami. Dzięki sprzedaży przez Internet, prowizje nie lądują do marketów i sklepów. Mniej wydajemy na reklamę i kampanie społeczne, a więcej oddajemy Wam.

Kumo Garden dla dzieci

Sprawdź czy w szkole lub przedszkolu są stosowane bezpieczne nawozy i ochrona roślin. Czy Twoje dzieci bawią się w bezpiecznym środowisku i żadna chemia ich podczas zabawy i nauki nie truje.

Jeśli jest inaczej, zgłoś szkołę czy przedszkole do programu.

Dla zgłoszonych placówek przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każde dziecko było bezpieczne i mogło cieszyć się pięknem natury.

Jeśli chcesz ufundować wraz z innymi rodzicami nawozy do przedszkola czy szkoły zgłoś się do programu "Bezpieczne dzieci wśród roślin podczas zabawy i nauki".

 

Kumo Garden dla biznesu

Sprawdź czy w otoczeniu twojej pracy są stosowane bezpieczne nawozy, zgłoś firmę do programu "Bezpiecznie pracuję". Dla Przedsiębiorstw przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każdy z nas był bezpieczny i mogło cieszyć się pięknem natury.

Kumo Garden

Zdrowa i bezpieczna przyszłość dla nas, naszych dzieci i natury!

 

Więcej informacji

Więcej informacji
Czas realizacjiWysyłka do 72h
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!