Twoje dane są u nas bezpieczne. KUMO 1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa szanuje prawo użytkowników do prywatności. Prosimy o zapoznanie się z naszymi zasadami polityki prywatności, zgodnymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). - Dowiedz się więcej - Ukryj

KUMO CALCIUM

Już od 12,99 zł

Dlaczego warto kupować KUMO CALCIUM?

 • podnosi odczyn gleby
 • utrzymuje i odżywia w wapń rośliny
 • zmienia strukturę i rozwija glebę
 • rozwija mikroflorę bakteryjną
 • najwyższa możliwa czysta koncentracja naturalnej kredy wapniowej
 • nie ulega uwstecznianiu, nie blokadzie się w kwaśniej glebie
 • dla każdego rodzaju gleby i rośliny
 • wspomaga kwitnienie i budowę ścian komórkowych
 • forma granulowana umożliwia szybkie i precyzyjne wysianie na dużych powierzchniach

Co wyróżnia nasz produkt?

Nawóz stosowany w celu odżywiania roślin w wapń, podnosi odczyn pH gleby, zmienia strukturę i rozwija mikroflorę bakteryjną. Wspomaga kwitnienie i budowę ścian komórkowych. Wysoka zawartość gwarantuje czystość pierwiastków. Kupujesz składniki, a nie wypełniacze. Forma granulowana umożliwia szybkie i precyzyjne wysianie na dużych powierzchniach.  

We wszystkich glebach o pH 4,0 - 5,0 wapń pobierany jest maksymalnie w 30-40 % jeśli tam jeszcze jest. Dlatego rośliny, które wymagają niskiego odczynu wykazują największe niedobory tego składnika.

Dzięki KUMO CALCIUM rzeczywiście wywapnujesz swój ogród. Kreda wapniowa posiada amorficzną strukturę, która przekłada się na pełnie działanie, nie jak w przypadku skrystalizowanego dolomitu.

Wspierasz polskich pasjonatów natury.

Jak skutecznie stosować:

 • wystarczy odpowiednia ilość wysiać na daną powierzchnie lub podsypać granulkami
 • po wysianiu podlać obficie wodą
 • najlepiej zastosować przed opadami deszczu
 • stosowana ilość powinna być uzależniona od zasobności gleby i celu jaki chcemy uzyskać

W związku z tym, że nadmiar wapnia Ca powoduje blokadę innych składników nie przekraczaj zalecanych dawek i precyzyjnie wysiewaj. Czysta kreda wapniowa bardzo dobrze się rozpuszcza i jest rzeczywiście skuteczna.

Najlepiej przestrzegaj danych ilości na 1 m2 KUMO CALCIUM, pamiętaj - „im więcej tym lepiej” nie ma tu zastosowania.

Skuteczniej i bezpieczniej dla roślin jest nawozić mniejszymi dawkami częściej, np. raz w miesiącu przez okres ok. 10 miesięcy, niż raz cała dawkę.


Zalecenia poniżej są dawkami rocznymi.

Gdy chcemy podnieść odczyn gleby pH i odżywić rośliny:

- pH 4,0-5,0 na 1 m2 / 0,6kg

- pH 5,0- 6,0 na 1m2 / 0,4kg

- pH 6,0 -7,0 na 1 m2 / 0,2kg

- pow. 7 pH na 1 m2 / 0,05kg dla utrzymania ilości wapnia pokarmowego

Kiedy nie stosować i nie kupować:

 • gdy zawartość w glebie wapnia jest powyżej 7,5 pH. 

Niezbędnik do KUMO CALCIUM:  

 • MOCZNIK - nawóz azotowy
 • KUMO BLACK - buduje system korzeniowy
 • KUMO MAGNESIUM
 • Kumo MIX - koncentrat składników pokarmowych 
 • KUMO BALANCE- nawóz NPK 

Podaruj rodzinie i znajomym zdrowie i bezpieczeństwo!

Polecając KUMO CALCIUM przyczynisz się do rozszerzenia świadomości o bezpiecznych nawozach, dzięki temu masz realny wpływ na zmiany w społeczeństwie i środowisku wokół Ciebie. Ty jak i Twoje otoczenie staje się zdrowsze, wspólnie chronicie dzieci i naturę dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Polecając sąsiadom, rodzinie i przyjaciołom (choć to nie zawsze jest łatwe często i tak zrobią po swojemu) dbasz zarówno o swoje dzieci jak i ich, gdy wspólnie będą się bawić w twoim lub ich ogrodzie. Czy chciałbyś, aby twoje dzieci idąc do kolegów czy koleżanek bawiły się na trawie, gdzie zastosowano nawóz z pestycydem, który ma 100 dni karencji i działa jak cichy zabójca?

Czy chciałbyś, aby Twoi znajomi i przyjaciele poinformowali Cię o bezpieczeństwie i rzeczywistej skuteczności produktów z KUMO Garden? Jeśli tak, to Ty poinformuj ich o naszych produktach jako pierwszy, żeby też żyli w bezpiecznym ogrodzie bez chemii.

Jeśli sąsiad za płotem opryska swój ogród chemią, to będzie ona miała wpływ również Ciebie i Twoja rodzinę, dlatego warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.

Polecając Kumo Garden wspierasz polskich pasjonatów natury, walka z koncernami chemicznymi nie jest łatwa i tylko dzięki dużej grupie społecznej można wiele zmienić.

Nagradzamy polecenia bezpiecznymi produktami z Kumo garden, wyjazdami na weekendy do 5* hoteli lub wycieczkami zagranicznymi i wieloma innymi atrakcjami. Dzięki sprzedaży przez Internet, prowizje nie lądują do marketów i sklepów. Mniej wydajemy na reklamę i kampanie społeczne, a więcej oddajemy Wam.

Kumo Garden dla dzieci

Sprawdź czy w szkole lub przedszkolu są stosowane bezpieczne nawozy i ochrona roślin. Czy Twoje dzieci bawią się w bezpiecznym środowisku i żadna chemia ich podczas zabawy i nauki nie truje.

Jeśli jest inaczej, zgłoś szkołę czy przedszkole do programu.

Dla zgłoszonych placówek przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każde dziecko było bezpieczne i mogło cieszyć się pięknem natury.

Jeśli chcesz ufundować wraz z innymi rodzicami nawozy do przedszkola czy szkoły zgłoś się do programu "Bezpieczne dzieci wśród roślin podczas zabawy i nauki".

 

Kumo Garden dla biznesu

Sprawdź czy w otoczeniu twojej pracy są stosowane bezpieczne nawozy, zgłoś firmę do programu "Bezpiecznie pracuję". Dla Przedsiębiorstw przygotujemy specjalny pakiet i ceny naszych nawozów, tak aby każdy z nas był bezpieczny i mogło cieszyć się pięknem natury.

Kumo Garden

Zdrowa i bezpieczna przyszłość dla nas, naszych dzieci i natury!

 

Więcej informacji

Więcej informacji
Czas realizacjiWysyłka do 72h
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!